Najpopularniejsze karmy dla kotów sterylizowanych TOP 10 – styczeń 2020

Pierwszy wpis z serii najpopularniejszych karm na ten rok. W tym wpisie karmy dla dorosłych kotów sterylizowanych. Wszystko według ich popularności.

Metoda badania jest prosta. Uwzględniam tutaj najpopularniejsze karmy w serwisie Ceneo na dzień pisania wpisu. W tym wpisie popatrzymy na naszych stałych towarzyszy – czyli dorosłe koty, które z tego czy innego powodu zostały wysterylizowane.

10 PURINA ONE STERILCAT WOŁOWINA 1,5KG

Na 10 miejscu mamy karmę dostępną w zaledwie 2 sklepach internetowych. Polecana przez osoby oceniające ją dla kotów z problemami z układem moczowym. Warto nadmienić, że w skład karmy wchodzi 16% wołowiny i 14% pszenicy jak również suszony korzeń cykorii w bliżej nie określonych ilościach.

9 WHISKAS STERILE KURCZAK 14KG

Karma dostępna w cenie 14 kilogramowego opakowania w cenie około 80 złotych. Warto nadmienić, że jest to karma kojarzona z hipermarketami, która wśród blogerów cieszy się średnim zaufaniem co każdy kto czyta regularnie blogi wie. Sam producent podaje, że w karmie znajduje się około 4% pszenicy i około 4% marchewki w pomarańczowych granulkach i 4% groszku w zielonych granulkach.

8 SANABELLE STERILIZED 10KG

Kolejne 10 kilogramowe opakowanie w zestawieniu. Karma dostępna w prawie 20 sklepach internetowych ciesząca się opinią wynoszącą 4.9 w 5 punktowej skali. Co ciekawe karma zawiera 1.05% fosforu oraz świeże mięso z kurczaka w wartości minimum 20%.

7 ARION ORIGINAL CAT STERILIZED 33/12 CHICKEN 7,5KG

Karma zdecydowanie tańsza od innych dostępnych w zestawieniu w cenie rozpoczynającej się od około 84 złotych za 7.5 kilograma karmy. Karma stworzona przez firmę Arion posiada 33% białka z czego z tych 33% 71% jest pochodzenia zwierzęcego. Producent zaleca około 60 gram na 4 kilogramowego kota.

6 BOZITA INDOOR AND STERILISED 10KG

Karma w cenie około 195 złotych za 10 kilogramów (czyli prawie identycznej jak najpopularniejsza z miejsca pierwszego). Stworzona jak wszystkie w tym zestawieniu dla kotów sterylizowanych. Producent podkreśla również, że jest to karma stworzona z myślą o kotach żyjących wewnątrz domu. Jak wiemy mają one inne potrzeby od kotów wychodzących na dwór.

5 ANIMONDA Cat Vom Feinsten Kastrierte MIX Smaków 32x100g

Karma dostępna tylko w jednym sklepie w formie 30 sztuk 100 gramowych saszetek. Jest ona w środku naszego zestawienia jednak warto zwrócić uwagę, że produkt mimo swojej wydawało by się dużej popularności posiada zaledwie 6 opinii, które jednak dają wysoką bo wynoszącą 4.6 ocenę średnią. Głównym składem karmy jest indyk – 44% i jest to niezły wynik na tle konkurencji.

4 Royal Canin Adult Sterilised

Karma dostępna w zaledwie jednym sklepie, a więc raczej ciężko będzie nam porównać jej cenę na tle konkurencji. Dostępna w cenie 99 złotych za 36 saszetek o wadze 85 gram. Niestety ciężko znaleźć na jej temat więcej informacji.

3 PURINA ONE STERILCAT Z KURCZAKIEM 6KG

Karma choć bardzo popularna dostępna jest tylko w dwóch sklepach internetowych. Posiada bardzo mało, bo zaledwie 2 oceny. Z opisu karmy dowiedzieć możemy się, że jest dopasowana do żywienia kotów po zabiegu sterylizacji.

2 JOSERA NATURELLE STERILISED 10KG

Drugą najpopularniejszą karmą w tym zestawieniu jest JOSERA która dostępna jest w cenie od 149,49 złotych za 10 kilogramów. Jest to karma o smaku kurczaka (nie uniwersalna jak np. ta z miejsca pierwszego). Co ciekawe mimo swojej dużej popularności posiada ona zaledwie 2 oceny.

1 ROYAL CANIN STERILISED 37 10KG

Jest to najpopularniejsza karma o smaku uniwersalnym dostosowana do karmienia dorosłego kota. 10 kilogramów tej karmy kosztuje około 184 złote 90 groszy. Co warto zauważyć na podstawie 1567 opinii średnia ocena wynosi 4,8. Jest to najwięcej opinii w całym zestawieniu. Co warto zauważyć bardzo mało karm posiada więcej jak 50 opinii, a tutaj mamy ich ponad 1500!

Sprawdź również

Przysmaki dla kota ranking – co warto podać naszemu kotu

Najpopularniejsze produkty marki Dolina Noteci dla kota

Ranking Wędek dla kota – TOP 5

Kocie rankingi – dlaczego nadszedł nasz czas

1 thought on “Najpopularniejsze karmy dla kotów sterylizowanych TOP 10 – styczeń 2020”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *