Noc z kotem – czyli co zrobić, żeby kot spał w nocy

Choć do tego problemu właściciele kot wolą się nie przyznawać to jednak on istnieje. Niestety, ale często zdarza się, że koty po prostu nie chcą spać w nocy. Co za tym stoi? Mianowicie koty nie zawsze czują, aż tak potrzebę snu.

Koty nie chodzą do pracy, nie stresują się za szczególnie na dźwięk telefonu czy z powodu tego, że jutro muszą wstać o 5 do pracy. Jednak mimo tego nie śpią i utrudniają nam życie.

Najczęstszym powodem takiego stanu rzeczy jest zbyt mała ilość snu i oczywiście stres. To brzmi dziwnie, ale koty jak ludzie zapętlają się ze swoim snem. Warto tutaj zauważyć, że jako zwierzęta żyjące z nami w stałej symbiozie koty podlegają chorobom cywilizacyjnym.

Co zrobić, żeby kot spał?

Jedną z podstawowych zasad posyłania kotów spać jest taka sama jak w przypadku dzieci – zabrać mu bodźce które go budzą. Innymi słowy zabawki – zazwyczaj mowa tutaj o interaktywnych zabawkach takich jak samochodziki, rybki i wszystko inne co wydaje dźwięk, porusza się lub świeci.

Po drugie warto pomyśleć o drugim kocie – głównie wtedy jeżeli nie dopuszczamy kota w nocy do nas. Często jest tak, że kot czuje się strasznie samotny i nie ma możliwości spotkania towarzysza. Warto wtedy pomyśleć o drugim kocie, który doda mu otuchy.

Sprawdź również

Żwirek zeolitowy czy bentonitowy

Kocie rankingi – dlaczego nadszedł nasz czas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *