Obroża na insekty dla kota

Czy dawać obrożę kotu czy nie? Czy obroża przeciwko insektom pomaga kotom czy nie? Czy kota należy chronić przed kleszczami?

W tym wpisie chciałem zaprezentować i opowiedzieć trochę o obroży na insekty dla kotów. Jest to temat o tyle kontrowersyjny, że większość osób stara się kotom obroży nie zakładać. Koty z obrożą mogą się udusić, mogą gdzieś zawisnąć, mogą np. zablokować sobie ją w pysku – ogólnie może coś się stać. Dlaczego więc nadal są one dostępne na rynku?

Ogólnie nagonka w sieci na obroże trwa, jednak pozwoliłem sobie sprawdzić jak to wygląda np. na tysiącach zdjęć, które są dostępne na instagramie oznaczonych #kot. Okazuje się, że są tam koty z obrożami i wcale nikt właścicieli ich z tego tyłu nie wiesza na stosach. Warto wspomnieć, że prawidłowo dopasowana i zapięta obroża nie powinna być raczej dla kota problemem dlatego postanowiłem i swojemu zakupić obrożę przeciwko pchłom jako, że w domu będziemy mieli kolejnego gościa.

Nawet sam producent sugeruje, aby nadmiar obroży odciąć. Obrożna ma działać przez 4 miesiące. Stosowanie obroży poprzedziłem zastosowaniem odpowiedniego olejku na pchły.

Innymi słowy jak tylko wróci mój kot od weterynarza odpakuję obrożę i mu założę, aby być spokojnym o pchły. Na lato dla mojego kota taka obroża to konieczność.

Sprawdź również

Trawa dla kota – recenzja i zdjęcia

Ranking żwirków dla kotów – TOP 5

Sucha Karma Happy Cat – moja opinia i recenzja

Jedzenie dla kota Happy Cat – recenzja i moja opinia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *